Hry pro I. stupeň

 

Digit

 

Digit-webLogická hra Digit je tak trochu společenská hra a tak trochu hlavolam. Digit je výborná logická hra s pouhými pěti dřívky, avšak mnoha obrazci. Je na pravidla jednoduchá, avšak na hraní geniální. Slouží především k rozvíjení představivosti, ale může pomáhat při probírání různých druhů zobrazení v rovině (osová souměrnost, rovnoběžné posunutí, otočení).

 

Karetní hra pro 2 – 4 hráče, od 8 let. Délka hry cca 20 min.

 

Na turnaji budeme hrát variantu hry Digit Standart. Začínajícího hráče určí hod kostkou. Hru vyhrává hráč, který se první zbaví své poslední karty. Další místa jsou určena podle počtu karet, které hráčům zbyly. Pokud mají dva hráči stejný počet karet, o příslušné pořadí se podělí.

 

Noé

Noe je pěkná rodinná karetní hra, ve které hráči pomáhají Noemovi naložit zvířátka na Archu, aby je mohl zachránit. Hráči postupně nakládají zvířátka na lodě a určují, kam bude nakládat hráč po nich. Právě v tom je kouzlo hry, protože lodě mají určitou nosnost a pokud hráč již nezvládne naložit nové zvíře, loď se potopí a on musí zvířátka zachránit u sebe v ruce.

 

Karetní hra pro 2 – 5 hráčů, od 8 let. Délka hry cca 30 – 45 min.

 

Oproti běžným pravidlům se nehrají tři kola, ale pouze dvě. Při přípravě hry umístěte doprostřed hrací desky pouze dvě lodi namísto tří. Hráčům rozdejte pouze 7 karet.

Úprava pravidel v grafice ke stažení zde

 

Mamma mia!

Mamma Mia je jednoduchá, rychlá a velmi zábavná hra o pečení pizzy, ve ktré může pomoci dobrá paměť. Hráči představují kuchaře, kteří se snaží upéci nejvíce pizz, které si objednají hosté v pizzerii. Do společného balíčku hráči odhazují pět druhů surovin olivy, papriky, houby, salám a ananas. Ve chvíli, kdy si hráč myslí, že v balíčku je dostatek surovin na některou objednávku, kterou drží v ruce, může ji do balíčku také odhodit. Po dobrání balíčku se zjistí, na které z objednávek bylo v balíčku dostatek surovin. Vyhraje hráč, kterému se podaří splnit nejvíce objednávek.

 

Společenská hra pro 2 – 5 hráčů, od 10 let. Délka hry 30-40 min.

 

Hra se na turnaji hraje podle běžných pravidel s tou výjimkou, že se hrají místo tří kol pouze dvě. Na turnaji nebudeme v rámci přípravy hry odstraňovat jednu kartu od každé suroviny, přestože se bude hra hrát ve čtyřech hráčích.  O začínajícím hráči v prvním kole rozhodne hod kostkou. Vyhrává hráč, který splní více objednávek. V případě stejného počtu splněných objednávek se hráči o umístění podělí. 

 

Nalož a jeď!

Stěhujete se? Tentokrát není lepší třikrát vyhořet, stačí si vybrat správný stěhovací vůz a šikovně na něj náklad umístit. Za to, co naložíte, se tvrdě platí a průběh celé hry se může zvrátit v jediném okamžiku. Nalož a jeď je společenská hra určená především dětem a rodinám. Hráči si v každém kole nejdříve zvolí zboží, které budou vozit, a poté se snaží zmocnit náklaďáku, na který by zboží naložili. Pokud si vyberou příliš velký či takový, do kterého se jejich zboží ani nevleze, získávají záporné body.

 

Společenská hra pro 2 – 6 hráčů, od 10 let. Délka hry 30 min.

 

Oproti originálním pravidlům si ani nejpomalejší hráč nemusí vzít náhodné auto z vršku balíčku. Každý hráč se může rozhodnout, že se mu žádné z viditelných aut nelíbí, a vzít si náhodné auto z vršku balíčku. Po skončení hry se určí pořadí hráčů podle zbylých peněz. V závěrečném kole je možno dostat se i do mínusu.


 

Hry pro II. stupeň

 

Majesty: Má koruna, mé království      NOVINKA 2019

Ve hře Majesty se stanete králi a královnami, kteří usilují o vybudování prosperujícího království. K tomu potřebují vydatnou pomoc svých oddaných poddaných. Každý poddaný má velmi důležitou úlohu – jak na první pohled docela obyčejná mlynářka, tak například šlechtična. Pokud se vám podaří v pravou chvíli shromáždit ty správné postavy na správném místě, odmění vás tučnými příjmy. Je však třeba být neustále ve střehu – sousední vládce podniká často vojenské výpady. Pokud se však pyšníte vlastním vojskem, není čeho se obávat. Snad.

Hra pro rodiny s dětmi pro 2 – 4 hráčů, od 7 let. Délka hry 20-40 min.

 

Kanagawa

Ve společenské hře Kanagawa se stanete malířem. Vaším úkolem bude nakreslit to nejkrásnější plátno. Budete si vylepšovat svou malířskou techniku a učit se různé techniky malby.
Rodinná hra Kanagawa je nádherně zpracovaná s originálním herním tématem – orientální malba. Mezi rodinnými hrami patří spíše k obtížnějším, přesto však není přehnaně složitá. Hra je vhodná pro rodiny se staršími dětmi, ale i pro hráče.

Společenská hra pro 2 – 4 hráče od 10 let. Délka hry 45 min.

 

Hra má pro potřeby turnaje upravena pravidla následujícím způsobem:

  • Hra končí po tom kole, ve kterém některý z hráčů vyloží 10. kartičku do své malby.
  • Ohledně rezignace na diplomy platí základní varianta, ne alternativní. Pokud se hráč jednou rozhodne diplomu vzdát, nemůže si ho dodatečně vzít.

 

Machi Koro

Machi Koro je rychlá budovatelská karetní hra, ve které stavíte malé město, které budete postupně budovat a dále rozšiřovat. Postavíte pekárnu, obchodní dům, nádraží nebo dokonce zábavní park?

Čím více staveb ve svém městě máte, tím vyšší příjmy můžete ve svém tahu získat. Dejte si ale pozor, aby vás o cenné zdroje nepřipravili pomocí svých staveb soupeři. K úspěchu ve hře vám pomůže správná kombinace staveb a také trocha štěstí při házení kostkami. Kdo postaví nejlépe prosperující město?

 

Společenská hra pro 2 – 4 hráče, od 7 let. Délka hry 30 min.

 

Hra má pro potřeby turnaje upravena pravidla následujícím způsobem:

  • Hráči začínají hru každý s 5 mincemi (o hodnotě 1).
  • Hráči začínají hru pouze se třemi dominantami – bez Zábavního parku.
  • Hra končí v momentě, kdy má některý z hráčů postaveny všechny 3 dominanty a zároveň má ve svém městě alespoň 1 fialový objekt.
  • Pořadí dalších hráčů se určí podle počtu postavených dominant a fialových objektů – čím více, tím lepší pořadí.

 

Velbloudí dostihy

Přeneste se do atraktivního prostředí pyramid, oáz a fata morgán a zahrajte si pořádnou hru na dostihy a sázky, tentokrát ovšem s velbloudy. Až se proměníte v egyptské zbohatlíky, můžete si náležitě vychutnat hašteření na tribuně, pořádný balík peněz při výhře a zažijete i pořádný adrenalin při nemilosrdných prohrách.

Velbloudi nemají žokeje, nosí na zádech jiné velbloudy a to spolu s rozdělením závodu do dílčích etap dokáže konečným pořadím pořádně zamíchat. Hra proto získala i ocenění Spiel des Jahres 2014.

 

Společenská hra pro 2 – 8 hráčů, od 8 let. Délka hry 20-30 min.

 

Hra má pro potřeby turnaje upravena pravidla následujícím způsobem:

  • Při přípravě hry se velbloudi, kterým padla na kostce 1 nestaví na první pole, ale až na třetí. Velbloudi s hozenou 2 jdou pak na pole čtvrté, velbloudi s hozenou 3 na pole označené praporkem pět.
  • O začínajícím hráči rozhoduje hod kostkou.